icoSiz de içinde yaşadığımız dünyada cinsiyetleri, dilleri, etnik kimlikleri, ekonomik sınıfları nedeniyle sömürülen, hor görülen ve eziyet edilenler oldukça ben de özgür ve ferah olamam diyenlerdenseniz yapabileceğiniz şeyler hakkında önerilerimiz olabilir.

Maddi katkı sağlayabilirsiniz

İçine doğdukları adaletsizlik ve eşitsizlikler nedeniyle yoksul olduğu için haklarına erişemeyen kadınlara bizim aracılığımızla maddi destek sağlayabilirsiniz.

Çalışmalarımıza katılabilirsiniz

Bizler çok çalışıyor, çok çabalıyor, yoruluyoruz. Kadınları ve kendini başka bir cinsiyet kimliği ile tanımlayanları çevreleyen politikaların, geleneklerin, şiddet seslerinin arasında, bir uğraştan diğerine koşar adım giderken, gücümüzü birbirine yaslayacağımız omuzlarımızdan alıyoruz. Hep birlikte düşünmek için bir adım daha yaklaşabilir, çalışmalarımıza katılabilirsiniz. (Bize buradan yazabilirsiniz.)

Sessiz kalmayarak güç verebilirsiniz

Ne kendinize yapılan ne de tanık olduğunuz şiddet ve ayrımcılığa sessiz kalmayarak çalışmalarımıza en değerli katkıyı sunabilirsiniz.  Okulda, iş yerinde, partnerinizle, ailenizle, arkadaşlarınız veya komşularınızla kısacası günlük hayatınızda, ayrımcılık yaşadığınızda, şiddet gördüğünüzde sessiz kalmamak güçlendirir. Durumla nasıl baş edebileceğinizi bilmiyorsanız kadın örgütlerine ulaşabilir destek alabilirsiniz. (Şiddet durumunda bilgi için)

 

ico

Maddi Bağışlarınız için bilgiler : Bağışlarınızın ihtiyacı olanlara doğrudan ulaşması için iki yol önerebiliriz. Bağış sözünü verebilir, ancak bağışın doğrudan ihtiyaç sahibine ulaşması için KADAV’ın ihtiyaç sahibini yönlendirmesini bekleyebilirsiniz. Veya ihtiyaç sahiplerine yönelik kullanılmak üzere KADAV’a bağışta bulunabilirsiniz. KADAV’ın temas kurduğu ihtiyaç sahipleri:

Ev içi şiddetten kurtulmak isteyen kadınlar: Bazı durumlarda kadınların dava açması ve geçici barınması için ücretsiz hizmetlerden yararlanmaları mümkün olmuyor. Yanı sıra, sığınaklarda yer olmadığında acil durumlar için güvenilir konaklama merkezlerinde konaklamalarını sağlamak gerekiyor. Ayrıca iş arama dönemlerinde tamamen desteksiz kalabiliyorlar.

Mahpus kadın ve LGBTİ bireyler: Genellikle içine doğdukları yoksulluk ve şiddet nedeniyle suça sürüklenerek hapiste olan kadın ve LGBT mahkumların büyük çoğunluğu aile desteğinden de yoksun kalıyorlar. İki kere cezalandırma anlamına gelen bu durumlar için kamunun sağladığı herhangi bir destek mekanizması bulunmuyor. Tahliye sonrasında ise barınacak yer, iş ve geçimlik gelirden yoksunluk nedeniyle durumları çok daha ağırlaşıyor.
Bizler kadın , LGBTİ + ve çocuklar için acil ihtiyaç listesi oluşturduk. Dayanişma için tıklayın.

Göçmen ve mülteci kadınlar: 1990 lardan buyana Türkiye’de yaklaşık 62 farklı milliyet ve ülkeden kadın göçmenler ya başka bir ülkeye geçmek ya da Türkiye de çalışarak ailesini geçindirmek üzere bulunuyor. Suriye, Irak, Afganistan gibi savaş nedeniyle yerinden edilen ve aileleri ile birlikte göçenler kısmen belli desteklere ulaşabiliyorlar fakat çoğunlukla Avrasya ve Afrika ülkelerinden çalışmak üzere gelen yalnız kadınlar pek çok nedenle çok zor durumlarla karşılaşıyor, her çeşit sömürü ve cinsel şiddete karşı korumasız durumdalar.

Not: KADAV bağışlarınızı makbuz karşılığında kabul etmektedir. Ayni Bağışlarınız için arayınız: 212. 251 58 50

Banka Bilgileri: Vakıflar Bankası Beyoğlu Şubesi – swift no: S00026, Hesap Adı: Kadınlarla Dayanışma Vakfı

TL , Hesap No: 00158007294991784 İban No: TR460001500158007294991784
USD, Hesap no: 00158048000387473 İban No: TR270001500158048000387473
EUR, Hesap no: 00158048000438458 İban No: TR560001500158048000438458