Isidor atrocities against women in action!

Rainbow Women’s Association, made a statement about the atrocities and massacres led by Isidor made by women.

HDK Kadın Komisyonu, IŞİD katliamlarına karşı , özellikle kadınların bedenlerini de savaş alanı haline getiren, tecavüz etmeyi, pazarda satmayı, sünnet edilmesini fetvalarla emreden tümüyle kadın düşmanı çeteye karşı 14 Ağustos’ta oturma eylemi yapacak. Bununla ilgili olarak Gökkuşağı Kadın Derneği bir açıklama yaparak tüm kadınları eyleme çağırdı. Söz konusu açıklama şöyle:

BASINA VE KAMUOYUNA,

Canice bir vahşet, durmak bilmeyen bir kan alış, açıklanması güç, dehşetle izlediğimiz ve yaşadığımız bir savaş var coğrafyamızda, IŞİD diye ortaya çıkan kökleri Saddam’ın yaptığı vahşetlerin ortaklığına  dayanan, şuan halifeliğini ilan etmiş bir cani tarafından yönetilen, belki de dünyanın en zengin terör örgütü haline gelen  AKP ve kimi uluslararası güçler tarafından de desteklenen bir çete var karşımızda!

IŞİD’e lojistik anlamda en sıkı desteği veren ülke  olarak Türkiye’nin varlığı göze çarpıyor. Türkiye’nin dışişleri bakanı Davutoğlu, binlerce insanı katleden, kadınlara tecavüz eden, işkence eden, pazarlarda satan, doğayı, tarihi yok eden bu çeteleri, “öfkeli bir topluluk” olarak tanımlamakta bile imtina ediyor.

İŞID çetelerini ve yaptıkları katliamları destekleyen güçler,  yıllardır yaratılan kaosla şekillendirilmeye çalıştıkları Ortadoğu’ya İsrail’den sonra, İŞID terör örgütünü “mimar” olarak seçti.

 

Öfke’den bir araya gelmiş bu topluluğun yaptıklarına, katlettiği  insan sayısına bakalım;

Bu öfke;

3.000 den fazla kadın, erkek, çocuk, yaşlı, genç öldürmüş…

Bu öfke;

500 den fazla kadını pazarda satmak, cariye yapmak  vb. için kaçırmış

Bu öfke;

Kadınlara, çocuklara tecavüz etmiş, işkenceler yapmış, etraflarındaki her şeyi , tüm canlıları, doğayı, kültürü yok eden, korkunç bir virüs şeklini almış!

Adını doğru koyalım!

Bu Öfke değildir, Bu  AKP destekli  terör örgütüdür.

Ve bu korkunçluğu sadece öfkeye bağlayan bir akıl tutulması ile de karşı karşıyayız.

IŞİD çeteleri Şengal kentini ele geçirdiğinde dağlara sığınan Ezidi halkı, açlıktan, susuzluktan  ölmeye başladılar,  IŞİD çeteleri kentte kalan halkı katlederken, pek çok kadın tecavüze uğramamak, yada pazarda satılmamak adına intihar ettiler, kesilen kafarlardan, anında infaz edilen yüzlerce insandan bahsediyoruz! Zorla Müslüman ettikleri insanları da infaz ettiler!

Dersim’de yıllar önce yaşanan “Trajedi”yi  şimdi Güney Kürdistan’da, Şengal’de yaşanıyor!

Rojava Kadın Devrimi’nin yarattığı olumlu  havayı,  yıllardır o topraklarda özlenen özgürlük rüzgarını, maalesef ki, ne Türkiye’nin iki yüzlü politika izleyen iktidarı, ne de egemen güçler kabul etmedi!

IŞİD’ in bu kadar rahat ilerlemesi, Barzani’nin güçlerini geri çekilerek adete yol açması, yürüyen bir planın olduğunu da gözler önüne seriyor!

 

 

Bu plan Halkların düşmanlığı üzerine kurulmuştur, bu plan kadınların köleleştirilmesi , hiçleştirilmesi üzerine kurulmuş,  Kürtlerin , kadim kültürlerin, inançların, insanlığın yok edilmesi üzerine kurulmuştur.

 

Bu plan daha çok güç, para ve kanla beslenen hegemonik güçlerin planıdır.

 

Kadın, çocuk, sivil ayrımı gözetmeden insanları katleden, kültürleri, doğayı, dünyan’nın merkezi sayılacak uygarlık mirasını  yok eden bu katil sürüsüne karşı direnen başta, HPG,YPG, Şengal direniş birlikleri, oluşturulan kadın taburları, hepsini selamlıyoruz, Ezidi Kürtlerine karşı yapılan katliamı, sonrasında Mahmur’a , özde Rojava devrimine yapılan saldırıları kınıyoruz!

Rojava’da , Şengal’de çarpışan , bu katiller sürüsüne karşı mücadele veren barışçı, kadın özgürlükçü, güneşle aydınlanan, gölgesiz, gerçek anlamda halkların gücüne ve demokratikliğine dayanan bugünleri yaratanlar var, yarınları da yaratacaklar… Ve bu aydınlık yüzden korkanlarda var!

Kürt halk lideri Sayın Öcalan’ında dediği gibi “ Şengal Gazze, Işid ise İsrail’dir”

IŞİD terörünü lanetliyoruz!

IŞİD’e terör örgütü diyemeyenleri de lanetliyoruz!

“Bu soykırıma insanlık suçuna dur “ demeyen,  “sessiz kalanlar”ı  lanetliyoruz!

Türkiye derhal  IŞİD’le yollarını ayırmalı, bu örgüte olan yardımlarını durdurmalıdır! Ölen her çocuk, kadın, erkekte, her işkenceye uğrayan insanda, her başı ezilen, kafası kesilen, kurşuna dizilen insanda, her tecavüze uğrayan, satılan, işkenceye maruz kalan kadın, çocukta, bilin ki sizin desteğiniz var.

IŞİD barbarlığına karşı, Türkiye ve tüm Dünya kamuoyunun ayağa kalkması, tepkisini göstermesini, başta BM Güvenlik Konseyi olmak üzere, Avrupa Konseyi, İslam Konferansı ve diğer uluslar arası güçler  acilen toplanmalıdır, bu katliamlara ses çıkarmamak, tepkilenmemek ortak olmak anlamındadır.

Direnen kazanacaktır, bu savaş suçuna hayır diyen, Türkiye’nin gerçek demokrasi, özgürlük sevdalıları ,Ezidilere ve Ortadoğu’nun tüm ezilen, mazlum halklarına yönelik IŞİD saldırılarına karşı direnmeye, dayanışmaya  çağırıyoruz!

IŞİD katliamlarına karşı , özellikle kadınların bedenlerini de savaş alanı haline getiren, tecavüz etmeyi, pazarda satmayı, sünnet edilmesini fetvalarla emreden tümüyle kadın düşmanı, insan düşmanı bir çete’ye karşı  HDK Kadın Komisyonu,

14 ağustos Perşembe günü  saat 19.00-22.00 arasında Galatasaray önünde oturma eylemi yapacak.

 

Bizler de orada olacağız ve bütün kadınları desteklemeye, orada olmaya,  IŞİD’e karşı sözlerimizi söylemeye çağırıyoruz! Hayatını kaybeden tüm insanlarımıza , Deniz Fırat’a, savaşın en kötü yüzüyle karşılaşan mazlum halka biz kadınlar olarak söz veriyoruz ki; bu savaşı onlar kazanamayacak.

Özgürlük direnmekle başlar!

Yaşasın ROJAVA KADIN DEVRİMİ!
Yaşasın Halkların Özgürlüğü !

Gökkuşağı Kadın Derneği – İstanbul

Published by