16 Gün Nedir?

Mülteciliğe dikkat çekmek için,
Geçtiğimiz yıl Yara Said adlı Suriyeli kadın sanatçı, olimpiyatlar sırasında mülteci sporculara bir mektup, bir de bayrak gönderdi. Bu mektupta kısaca şöyle bir şey yazıyordu: “Bir mülteci olarak bu bayrak, tüm içtenliğimle sizlere ve dünyanın dört bir yanındaki mültecilere saygımın göstergesidir.” Bayrak ulus aşırı sularda seyreden botlarda bulunan ve mültecilerin çoğu zaman erişemeden can verdiği can yeleklerinin rengi olan turuncu üzerine siyah bir şeritten oluşuyordu.

Bu bayrak tüm dünyada kabul edilen bir mülteci bayrağı haline geldi.
2016 yılında mülteci sporcular olimpiyatlarda bu bayrakla yürüdüler.

“Tanıdığımız tek sınır, şiddete koyduğumuz sınır “derken bu renklerin bu biçimiyle kullanılmasını bizde sahiplendik.

 

To attract attention to refugees,
During the past year, Yara Said, a Syrian female artist, sent a letter and a flag to refugee sportsmen during the Olympics. In this letter, she briefly wrote: “As a refugee, this flag is a sign of respect for you and all the refugees around the world with all my sincerity.” Flag nation located in the extreme sailing boats on the water and refugees often cannot access it from tweaking the color orange can the vest consisted of a black ribbon.
This flag has become a recognized refugee flag all over the world.
In 2016, refugee athletes walked in the Olympics with this flag. https://www.youtube.com/watch?v=dkby9bmyrxq)
When we say “the only border we recognize is the one we put between us and violence”, so we have the use of these colors in this way.
KADAV

 

 

 

 

 

 

 

Published by